NKK Ålesund 5.-6. mai 2018

Resultater fra og årslister etter utstillingen NKK Ålesund 5.-6. mai 2018 finner du her

 

BIS Plasseringer:
1BIS: Jack Russell Terrier, Knøtteliten's Esme, Ida Teigland Trudvang, Jevnaker
2BIS: Dachshund Strihåret, C.I.B NORD FI UCH DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 EUW-15 NORDV-15 SEV-16-17 FIV-16 Absint Av Larhjelm, Lars Hjelmtvedt, Holmestrand
3BIS: Tibetansk Spaniel, NORD RO DK UCH DKJV-16 NORDJV-16 NJV-16 Bergrabben's Constantin I I, Sonja Dramstad, Dilling
4BIS: Curly Coated Retriever, Zoete Zonsopgang V. Elegast, Greta Opdahl, Kattem
Best In Show dommer: Kipinä, Markku,

GRUPPEPLASSERINGER:
Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Haapaniemi, Elina, 1BIG: Shetland Sheepdog, INT NORD UCH NORDV-12 SEV-12 KBHV-12 NV-16-17 Joyland's Magic Ambition, Finn Helge Olsen, Sandnes. 2BIG: Schäferhund Normalhår, DKV-17 SEV-17 Babzy Av Quantos, Tor W Johansen, Lillesand. 3BIG: Bearded Collie, C.I.B. NORD FI UCH NV-15-16 Fixation's Armani, Cecilie Gangåssæter, Vanvikan. 4BIG: Welsh Corgi Pembroke, Siggen's Great Gatsby, Rita Tilley Wilberg.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Haapaniemi, Elina, 1BIG: Grand Danois, SEJV-17 DKJV-17 Nordlandia Danes Sputnik, Elisabeth Bugge Olsen, Flatåsen. 2BIG: Tibetansk Mastiff, DK N UCH NV-16 Khyyi Sangmu's Bu-Wa Kunzang, Anne Brita Prøven Tangen, Eidsvoll. 3BIG: Bullmastiff, C.I.B.FI SE N UCH NV-15-17 Rambull's Quarterflash, Mary Heli, Gjølme. 4BIG: Riesenschnauzer Sort, Riesen Artic's U Rock Me, Børge Pettersen, Hegra.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Pettersson, Cindy, 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Skye Terrier, N SE DK UCH NJV-16 NV-16-17 Gold Monarh Flush Royal, Trond Storsveen, Lier. 3BIG: Silky Terrier, C.I.B. NORD UCH NJV-13 NV-16-17 Curiosity Gallant Game, Astrid Irene Halseth, Trondheim. 4BIG: Staffordshire Bull Terrier, FI SE DK N LT EE FR UCH HEJV-15 FIJV-15 Beautystaff's Dark And Handsome, Tone Gottliebsen Puggaard, Verdal.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Holmli, Marianne, 1BIG: Pomeranian, DKJV-17 WJV-17 NJV-17 NV-17 Tiny Fellow's U Got The Look, Camilla Kristoffersen, Tanem. 2BIG: Samojedhund, C.I.B N FI DK VDH UCH NJV-14 NORDJV-14 SEV-14'15 SEJV-14 DKV-15 NV-15 Cabaka's Crazy About Mary, Kristin Lundin Lauritzen, Sperrebotn. 3BIG: American Akita, Ølenskjold's Power Of Love, John Aareskjold Tjøtta, Bryne. 4BIG: Shiba, Noven's Braveheart, Sissel Skjelbred, Sparbu.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Lokodi, Csaba Zsolt, 1BIG: Se 2BIS.  2BIG: Beagle, NJV-16 Fanta's Brand Manhatten Skyline, Faruk Mujanic, Sandnes. 3BIG: Petit Basset Griffon Vendeen, N GB DK UCH KBHV-17 Taglines Double The Fun With Soletr, Sara & Eirin/Wendy Robertson/Dorothy, Oslo.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Sandø, Siv, 1BIG: Pointer, NJV-17 NV-17 Boelsgaard's A Victoria, Arne Hovde, . 2BIG: Bracco Italiano, N DK UCH KBHV-17 NORDV-17 FIV-17 Inspirations Il Vino Fantastico, Hans-Ole Stenbro. 3BIG: Engelsk Setter, Pei Fang Skott, Janne Holmli, Verdal. 4BIG: Vorstehhund Korthåret, Rugdelias Zae Fifi, Anne-Grethe Evensen, Rissa.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Sandø, Siv, 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Engelsk Springer Spaniel, N UCH SE DK U(U)CH WW-17 Springtrend Silver Shadow, Vanja E Trøbakk Sliwa, Singsås. 3BIG: Portugisisk Vannhund, Aquafortis Robel The One, Runi Kristiansen, Hvittingfoss. 4BIG: Labrador Retriever, C.I.E. NORD UCH DKV-16 SEV-16 Lemonys Jaffa, Kari Henie, Løken.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Degryze, Dianne, 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Mellompuddel, NJV-17 Sandust Indy's Angel, Janne Evertsen, Bryne. 3BIG: Mops, N DK FI UCH EUJW-15 FIV-17 Pugbully Talk Of The Town, Heidi Fridtjofsen, Åsen. 4BIG: Papillon, NJV-16 Inter Win Olimpus, Tone Sundli, Verdal.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Degryze, Dianne, 1BIG: Afghansk Mynde, NJV-17 DKJV-17 NORDJV-17 Esbelto's Hermes, Lisbeth Berge Karlsen, Støren. 2BIG: Saluki, N DK UCH Qatiifah Amal Amirah, Linn Mari Sørgård, Hvam. 3BIG: Irsk Ulvehund, N UCH NV-17 Setanta O'marksbay, Knut Olav Wille, Hønefoss. 4BIG: Whippet, Atilla Nordic's Artemis, Synnøve Moa, Ålesund.


Bamseliste etter denne utstillingen
1. C.I.B. NORD UCH DKV-16 NORDV-16 WW-17 NV-17 SEV-17 Shyloch Statement, Kerry Blue Terrier, Helge Kvivesen, Halden, (15-14-12) 41 p.
2. INT N DK SE UCH UK CH DKV-12 GB CH NORDV-15 Jet's Moonlight Serenade, Greyhound, Espen Engh, Lier, (15-4-3) 22 p.
3. INT NORD UCH NORDV-12 SEV-12 KBHV-12 NV-16-17 Joyland's Magic Ambition, Shetland Sheepdog, Finn Helge Olsen, Sandnes, (11-6-4) 21 p.
4. C.I.B NORD FI UCH DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 EUW-15 NORDV-15 SEV-16-17 FIV-16 Absint Av Larhjelm, Dachshund Strihåret, Lars Hjelmtvedt, Holmestrand, (12-5-3) 20 p.
5. N DK UCH NORDV-16 Knøtteliten's Esme, Jack Russell Terrier, Ida Teigland Trudvang, Jevnaker, (14-5) 19 p.
6. N UCH SEJV-16 Very Vigie Let It Be, Amerikansk Cocker Spaniel, Vibeke Paulsen, Støren, (12-6) 18 p.
7. N DK UCH KBHV-17 NORDV-17 FIV-17 Inspirations Il Vino Fantastico, Bracco Italiano, Hans-Ole Stenbro, (4-4-3-3) 14 p.
8. USCH Dawin Steal My Heart, Stor Puddel, Linda Campbell Canada, Canada, (13) 13 p.
8. SE DK N UCH NJV-16 DKJV-16 Absalon, Dansk-Svensk Gårdshund, Kjersti Kristiansen, Jaren, (13) 13 p.
10. NV-17 N UCH Bouvpilot Sweet Revenge, Bouvier Des Flandres, Mette E M Tufte, Oslo, (7-6) 13 p.
11. SE N UCH Abu Al Khayar Khayyam, Saluki, Fredrik Gustafsson, Sverige, (12) 12 p.
12. NORD RO DK UCH DKJV-16 NORDJV-16 NJV-16 Bergrabben's Constantin I I, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (11) 11 p.
12. DKCH WW15 NV-16 Cseri-Subas Csöre, Puli, Bodil Rüsz, Danmark, (11) 11 p.
12. SE JUCH VCH UCH NORDV-15 N UCH JEUW15 FKV16 SEV16 NV17 Happy New Year Hazba, Bayersk Viltsporhund, Jeanette Spångberg, Sverige, (11) 11 p.
15. Kimura's Borghild, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, (10) 10 p.
15. N UCH Zoete Zonsopgang V. Elegast, Curly Coated Retriever, Greta Opdahl, Kattem, (10) 10 p.




Beste veteran:
Dag 1
1. INT N FI UCH SE U(U)CH Blue Satin Keep Looking At Me, Cocker Spaniel, Tone Gausdal, Viggja, 6 p.
2. NORD UCH NORDV-10 NORDJV-10 NV-12-15 SEV-12 SEV-14 EUW-15 DKV-17 Lyrypa's Topsy, Norsk Lundehund, Iren Storli, , 5 p.
3. C.I.B. NORD HR DK UCH AGI RLI Betty Beat Av Tri De Coleur, Portugisisk Vannhund, Trine Omholt Nikolaisen, Drammen, 4 p.
4. NORD INT UCH NVV-17 Golden Niro's Ambassador Bellman, Golden Retriever, Nina S Pettersson, Oslo, 3 p.

Dag 2
1. INT NORD FI UCH NV-11 Cossu's Keanu Reeves, Løwchen, Birgit Drabløs, Ålesund, 5 p.
2. INT NORD UCH NV-10-16-17 DKV-15-16 DKVV-16-17 NORDVV-16 SEVV-17 Sagaland's Graceful Sofie, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, 4 p.
3. C.I.B. N EE DK UCH St. Kilda's Touch My Soul, Shetland Sheepdog, Laila Lauritzen, Tynset, 3 p.
4. NORD IL UCH AD BH SCHH1 DKV-12 KBHVV-17 DKVV-17 SEVV-17 Yeza Av Quantos, Schäferhund Normalhår, Tor W Johansen, Lillesand, 2 p.

Dommer: Kipinä, Markku


Årets beste veteran etter denne utstillingen
1. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 DKV-17 DKVV-17 WVW-17 GVW-17 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14-16-17 SEV-14 EUW-15 NVV-15-16-17 SEVV-16'17 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Gro Mathiesen, Roa, (6-6-5) 17 p.
2. INT N DK SE UCH UK CH DKV-12 GB CH NORDV-15 Jet's Moonlight Serenade, Greyhound, Espen Engh, Lier, (6-5-5) 16 p.
3. JWW-08 N UCH EUVW-15 NVV-15 Rajumas Aurora, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, (4-3) 7 p.
4. INT N FI UCH SE U(U)CH Blue Satin Keep Looking At Me, Cocker Spaniel, Tone Gausdal, Viggja, (6) 6 p.
5. N UCH NORDV-11 DKV-11 NV-10-12-16-17 NVV-16-17 Kimura's Kunta Kinte, Rottweiler, Erik Marthinussen, Rådal, (5) 5 p.
6. SE N UCH Schimo's Money For Nothing, Newfoundlandshund, Sølvi Schjelderup, Spydeberg, (5) 5 p.
7. INT NORD FI UCH NV-11 Cossu's Keanu Reeves, Løwchen, Birgit Drabløs, Ålesund, (5) 5 p.
8. NORD UCH NORDV-10 NORDJV-10 NV-12-15 SEV-12 SEV-14 EUW-15 DKV-17 Lyrypa's Topsy, Norsk Lundehund, Iren Storli, , (5) 5 p.
9. C.I.E. N HR UCH SE U(U)CH PLW-12 NVV-15 AMSW-16 AMSVW-16 NVV-17 Almanza Such A Good Life, Flat Coated Retriever, Anne-Berith Waskaas, Sandefjord, (5) 5 p.
10. SE N UCH Highesteem X-Tra Special, Grand Danois, Greta Lystad, , (4) 4 p.
11. INT NORD UCH N VCH HEV-13 NORDV-13-14 VWW-17 NVV-17 Winton The Winner Takes It All, Engelsk Springer Spaniel, Vanja E Trøbakk Sliwa, Singsås, (4) 4 p.
12. N UCH West Side Story's Time Will Tell, Cocker Spaniel, Siren Beate Svendsen, Frekhaug, (4) 4 p.
13. C.I.B. NORD HR DK UCH AGI RLI Betty Beat Av Tri De Coleur, Portugisisk Vannhund, Trine Omholt Nikolaisen, Drammen, (4) 4 p.
14. INT NORD UCH NV-10-16-17 DKV-15-16 DKVV-16-17 NORDVV-16 SEVV-17 TLNVW-18 Sagaland's Graceful Sofie, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (4) 4 p.
15. INT DK N SLO SE UCH EUV-10 NVV-15 NV-15 Fun Tan's Bohem Willy The Kronk, Shih Tzu, Jim Rædergård, , (4) 4 p.


Beste avlshund:
Dag 1
1. RLII Cafridas Rhythmic Rhapsody Romance,Berner Sennenhund, Monika Hansen, Ålfoten, 6 p.


Årets beste avlshund etter denne utstillingen
1. INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (7-7) 14 p.
2. INT NORD DK UCH NORD FI LCCH NV-13 WJW-10 WW-11 ECCW-11 NV-14-16 DKVV-17 NVV-17 Mesmerizing Made In Heaven, Faraohund, Hansen, Simon Tien, Sørum, (7) 7 p.
3. N UCH Flatnews Little Miss Sunshine, Flat Coated Retriever, Stein Feragen, Hobøl, (6) 6 p.
4. RLII Cafridas Rhythmic Rhapsody Romance, Berner Sennenhund, Monika Hansen, Ålfoten, (6) 6 p.
5. C.I.B.N UCH NV-15-16-17 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, (6) 6 p.
6. INT NORD UCH NV-12 SV-12 Rajumas Conny, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, (5) 5 p.
7. NORD UCH AD BH RLI RLII RLIII Kimura's Mary Poppins, Rottweiler, Kathrin Myhra, Kongsberg, (4) 4 p.



Beste oppdretter:
Dag 1
1. Bazinga - Faraohund, 5 p.
2. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, 3 p.
3. Flatnews - Flat Coated Retriever, 2 p.

Dag 2
1. Larhjelm - Dachshund Strihåret, 5 p.
2. Zanevi - Chinese Crested, 3 p.
3. Amazing Dream - Chihuahua Langhåret, 2 p.
4. Tessmira - Fransk Bulldog, 1 p.


Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen
1. Larhjelm - Dachshund Strihåret, (6-6-5-5) 22 p.
2. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (6-5-5-3) 19 p.
3. Bazinga - Faraohund, (5-4) 9 p.
4. Esbelto - Afghansk Mynde, (4-3) 7 p.
5. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (3-2) 5 p.
6. Tangetoppen - Mops, (4) 4 p.
7. Skjærgaarden - Leonberger, (3-1) 4 p.
8. Amazing Dream - Chihuahua Langhåret, (2-2) 4 p.
9. Rajuma - Samojedhund, (3) 3 p.
10. T-Bob - Bearded Collie, (3) 3 p.
11. Zanevi - Chinese Crested, (3) 3 p.
12. Flatnews - Flat Coated Retriever, (2-1) 3 p.
13. Hannemor - Flat Coated Retriever, (2) 2 p.
14. Bikkjehaugen - Newfoundlandshund, (2) 2 p.
15. Siprex - Whippet, (2) 2 p.


Beste Norske Hund:
Dag 1
1. C.I.B. N SE UCH N SE J(L)CH N VCH NORDV-14 A.F.Elgkronas Zorro, Norsk Elghund Grå, Per Erik Hjelle, Dovre, 40 p.
2. N UCH N J(B)CH N VCH WW-17 Alfa, Norsk Elghund Sort, Jan Hundebo, Melhus, 30 p.
3. N UCH NV-13 SE UCH Beyla Arnadottir Av Vollakloa, Norsk Lundehund, Dagrunn Mæhlen, Lensvik, 23 p.
4. Kimura's Berta, Norsk Buhund, Marie Edland, Sandnes, 9 p.


Årets beste norske hund etter denne utstillingen
1. NJV-17 Moonheim Abbes Kaiser, Norsk Lundehund, Gerd Langenes, Søgne, (52-16) 68 p.
2. GI UCH EUJW-11 NJV-11WW-12 NORDV-12 DKV-12 EUW-13 NV-13-15-16 BDSG-14 EUW-15 Starlight Express, Haldenstøver, Anja Gylder Corneliussen, Våler I Østfold, (35-17) 52 p.
3. Binna Av Gausbu, Norsk Elghund Grå, Geir Helge Midtbøen, Kviteseid, (44) 44 p.
4. N J(D)CH N UCH Ruth, Dunker, Espen Moseby, , (41) 41 p.
5. C.I.B. N SE UCH N SE J(L)CH N VCH NORDV-14 A.F.Elgkronas Zorro, Norsk Elghund Grå, Per Erik Hjelle, Dovre, (40) 40 p.


Lydighet:
LP-I
1. N UCH Polar Trail Chinook, Alaskan Malamute, Silje Hausvik, Sykkylven, 93 p.

LP-II
1. RLII Aridgeocrat's Jublende Julia, Dansk-Svensk Gårdshund, Kristin Sindre Bjørkelo, Byrkjelo, 150,5 p.
2. RLI My Trusted Friend Snotra, Border Collie, May Therese Rishaug, Lyngstad, 150 p.
3. Golden Edition's Windjammer Race, Golden Retriever, John Egil Fiksdal, Ålesund, 145 p.
4. RLI LPI Lauprak's Queen Mocca, Flat Coated Retriever, Juliane Emily Eriksen, Løvenstad, 140,5 p.
5. RLI RLII NJV-17 Overcross Aria, Australian Kelpie, Mona Stavnesli Eltvik, Aureosen, 132 p.
6. BH RLII Chaila's Fiona, Schäferhund Normalhår, Tove Anita Berget Ersvik, Kristiansund N, 0 p.
6. Little Red Ruby Av Revehiet, Belgisk Fårehund, Tervueren, Gro Anett Myklebust, Trondheim, 0 p.

LP-III
1. Solsvingens Cosmos, Golden Retriever, Miriam Pedersen, Finstadjordet, 286,5 p.
2. Chocomate's Harrys Mhii, Border Collie, Ingrid Askim, , 284 p.
3. N SE VCH BH AD RLII RLIII N RL CH Benzelias Heartbreaking Henny, Dansk-Svensk Gårdshund, Liv-Anine Brandsgård, Kirkenær, 238,5 p.
4. Cefeus Blazing Phoenix I I, Australian Kelpie, Hege Ertvåg, Hjelset, 233,5 p.
5. C.I.B N DK UCH NV-14 DKV-15 Redqliff's Heavy Competition, Australian Kelpie, Arild Berntsen, Nannestad, 170 p.
6. Drago-Odin Vom Eberborg, Weimaraner Korthåret, René Roald Furth, Vigra, 0 p.

LP-FCI3
1. BH Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Monica Wickstrøm, Husøysund, 313,5 p.
2. NMLP-17 Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Hege Johnsen, Aurskog, 311 p.
3. BH NORD LCH NMLP-16 Myrullen's Lazy Haste, Border Collie, Kristin Gudem, Heggedal, 299,5 p.
4. N LCH Målli, Border Collie, Monika Beate Kvernberg, Aureosen, 271,5 p.


Gerapokalen etter denne utstillingen
1. BH Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Monica Wickstrøm, Husøysund, (313,5-292-287) 892,5 p.
2. NMLP-17 Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Hege Johnsen, Aurskog, (311-276-268,5) 855,5 p.
3. N LCH Målli, Border Collie, Monika Beate Kvernberg, Aureosen, (281-273-271,5) 825,5 p.
4. BH NORD LCH NMLP-16 Myrullen's Lazy Haste, Border Collie, Kristin Gudem, Heggedal, (299,5-251,5) 551 p.
5. Myrullen's Ludvig, Border Collie, Kjellaug Selsaas, Nedre Vats, (281,5-258,5) 540 p.
6. Dixie, Border Collie, Marit Rasmussen Anfinsen, Sandnes, (279-259,5) 538,5 p.
7. Somollis Inez, Border Collie, Kristin Natås Hauger, Rasta, (274-237) 511 p.
8. Thelook Explosive Ivo, Border Collie, Hilde Skjoldal, Skoppum, (266-244,5) 510,5 p.
9. Remy M, Border Collie, Svein Børresen, Sandefjord, (253-246) 499 p.
10. Mihn-Lemoni, Border Collie, Synnøve Ina Glinje, Hagavik, (267-218) 485 p.


Agility:
Kommer senere!


Junior handling:
Klasse 10-13 år, dag 1
1. Svein-Thore Ulleberg-Bøhmer, Nannestad, Siberian Husky, Libesol I Came To Believe
2. Andreas M Røstberg, Molde, Schäferhund Normalhår, Audhumbla Av Quantos
3. Silje Skindlo, , Chinese Crested Powder Puff, Zanevi's Lure Mus
4. Martin Trasop Torgersen, , Chinese Crested Powder Puff, Blendverk's Cracklin Rose
Klasse 14-17 år, dag 1
1. Nanette Berge Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line
2. , , Engelsk Setter, Pei Fang Trikko
3. Emma Hagren, , Chinese Crested, Zanevi's Gem Of Grace
4. Carmen Dønheim Hoseth, Ålesund, Mops, Quality Is Provocative Av Pugling


Dag 2
1. Nanette Berge Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line
2. Emma Hagren, , Chinese Crested, Zanevi's Just Glory
3. Carmen Dønheim Hoseth, Ålesund, Whippet, Mu-Ti-La's Write Your Own Story
4. Julia Sofie Sørum Bjørklund, , Engelsk Springer Spaniel, Cocoline Catching Fire


Klasse 10-13 år, dag 2
1. Andreas M Røstberg, Molde, Schäferhund Normalhår, Audhumbla Av Quantos
2. Svein-Thore Ulleberg-Bøhmer, Nannestad, Siberian Husky, Libesol I Came To Believe
3. Miriam Pallokat, Hegra, Mellompuddel, Micane's Catching A Dream
4. Silje Skindlo, , Mexikansk Nakenhund Stor, Local Hero's Olahe


Klasse 14-17 år, dag 2
1. Nanette Berge Karlsen, Støren, Dvergpinscher, Dirty Dancer V. Nobel Line
2. Emma Hagren, , Chinese Crested, Zanevi's Just Glory
3. Carmen Dønheim Hoseth, Ålesund, Whippet, Mu-Ti-La's Write Your Own Story
4. Julia Sofie Sørum Bjørklund, , Engelsk Springer Spaniel, Cocoline Catching Fire


 

 

Våre samarbeidspartnere: